Idź do

SEZON TURYSTYCZNY OFICJALNIE ZAMKNIĘTY Trasy turystyczne na Szczelińcu Wielkim i w labiryncie Błędnych Skał są dostępne BEZPŁATNIE, nie jest prowadzona obsługa ruchu turystycznego. Na trasy można wejść bez zakupu biletu, ale na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Nie ma możliwości wjazdu na górny parking przy Błędne Skały – pojazdy możemy pozostawić na bezpłatnym parkingu YMCA i kierujemy się na Błędne Skały pieszo (szlak niebieski 3,5 km lub szlak zielony dydaktyczny 4,7 km) lub rowerem (droga dojazdowa na Błędne Skały 3,3 km).

Na okres zimowy toalety na górnym parkingu przy Błędnych Skałach są nieczynne, a toalet przenośnych nie ma.

Schronisko PTTK na Szczelińcu Wielkim jest czynne (o szczegóły prosimy pytać u źródła). Znajduje się tam toaleta, ale płatna.

W zakładce "Zaplanuj wizytę / informacje praktyczne / mapa turystyczna" na stronie www.pngs.gov.pl znajdziemy aktualną mapę Parku Narodowego Gór Stołowych.

Wraz z pierwszymi opadami śniegu zostanie zamknięta trasa letnia na Szczelińcu Wielkim (przejście przez Piekielną Kuchnię, Piekło, Czyściec, Niebo), udostępniona w tym czasie zostaje trasa zimowa, prowadząca przez Afrykę. Równocześnie zamkniemy również schody zejściowe na Szczelińcu Wielkim – Wracamy trasą wejściową.

Skrzynki GEOCACHE tymczasowo (aż do otwarcia sezonu) znikną z terenu PNGS, będą aktywne w formie EARTHCACHE. Skrzynki fizyczne pozostaną w schroniskach NA SZCZELIŃCU I PASTERKA, w EKOCENTRUM oraz Centrum Szkoleniowo-Edukacyjnym w Karłowie.

Uprzejmie prosimy o niepozostawianie po sobie śmieci oraz zachowanie ostrożności podczas zwiedzania.